Kontakt

Poznaj nas

Pracownia Forma Studio Architektury funkcjonuje na rynku od 2005 roku. Pomysłodawcą i założycielem Studia jest architekt Tomasz Błuszkowski. Jest pracownią autorską, tworzoną przez zgrany i kreatywny Zespół architektów, wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach.

Źródłem naszej inspiracji w twórczości i działaniu często staje się klient i jego oczekiwania. Nie zapominamy
o naszym doświadczeniu, praktyce i zasadzie rzetelności
w relacjach z inwestorem. Jednakże najważniejsza jest kreatywność oraz pomysłowość całego Zespołu
w kształtowaniu architektonicznej formy przestrzeni. 

O nas

Tomasz Błuszkowski

Senior Architekt

Architekt IARP, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (od 1996 roku), członek Izby Architektów RP (od 2002 roku). Autor wielu zrealizowanych projektów architektonicznych opracowanych dla inwestora publicznego, korporacyjnego i sieciowego, prywatnego i indywidualnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał już od 1994 roku, pełniąc funkcję asystenta stażysty na macierzystym Wydziale w Zakładzie Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem. Uczestniczył w przygotowywaniu studenckiego pisma „Arcytektura” i działał w grupie studenckiej o tej samej nazwie. Następnie szkolił się i pracował w biurach architektonicznych Marsylii, Warszawy oraz Barcelony – Ricardo Bofill T.A.

Pomysłodawca i założyciel formastudio.eu w 2005 roku. Reprezentuje pracownię podczas spotkań z inwestorami. Nie jest mu obce kreowanie różnorodnych form architektonicznych. Projektuje, koordynuje procedury formalnoprawne oraz przygotowanie inwestycji. Nadzoruje realizację. Podczas procesu projektowego organizuje pracę Zespołu Studia. Cechują go twórczość, dbałość o detal, umiejętna analiza przestrzeni i formy, a także oczekiwań klientów oraz rzetelne relacje z inwestorem. Znajomość języków angielskiego i francuskiego dodatkowo pomaga w bezpośrednich relacjach z klientem.

Zasiada jako juror konkursów branżowych – obecnie konkursu Barlinek – „Kreacje z natury” oraz Żywiec Zdrój – „Inicjatywy Po Stronie Natury”.

W czasie wolnym uwielbia podróże i piesze wycieczki w górach. Zimą, gdy tylko spadnie śnieg – zawsze na nartach. Chętnie – w miarę możliwości – nurkuje i jeździ w terenie. W wolnych chwilach – modelarstwo.

Dowiedz się więcej
Tomasz.Bluszkowski@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Urszula Wołukanis

Architekt Wnętrz

W Studiu zajmuje się tworzeniem wizji wnętrz, kreowania ich przestrzeni oraz doborem wyposażenia. Potrafi połączyć indywidualne potrzeby inwestora z oczekiwanym przez niego układem funkcjonalnym. Umiejętnie posługuje się prostą i użyteczną formą, stonowaną kolorystyką oraz praktycznym wyposażeniem. Jednocześnie jest ekspertem w doborze właściwych dodatków. Aby poznać potrzeby klienta uczestniczy w bezpośrednich kontaktach. Ułatwieniem w pracy jest znajomość języka angielskiego.
Wzornictwo przemysłowe, kino polskie, smaki i kuchnie świata – to podstawowe zainteresowania. Podróże – w wolnych chwilach.

Dowiedz się więcej
urszula.wolukanis@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Aleksandra Kondrowska

Architekt

Projektantka architektury o międzynarodowym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, przedstawicielka firmy w kontaktach z inwestorem zagranicznym.W Studiu zajmuje się opracowaniem form architektonicznych, dokumentacji i projektów budowlanych, ich realizacją i koordynacją międzybranżową. Poza regularną pracą w biurze, jest odpowiedzialna za projekty konkursowe oraz nadzory budowlane poza granicami Polski. Biegle posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

Prywatnie – zafascynowana bogactwem kulturowym świata, wciąż w ruchu, tańczy forro i sambę.

aleksandra@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Danilo Stolfi

Architekt

Danilo Stolfi jest dynamicznym Architektem z podwójnym tytułem magistra architektury.

Przed ukończeniem studiów mieszkał w Krakowie i miał okazję poznać polskie środowisko architektoniczne. Znaczący wpływ na jego sposób postrzegania i określania wyrazu architektury miało zdobywane doświadczenie. Dzięki niemu udoskonalał również swoje umiejętności analityczne i graficzne. Dlatego po ukończeniu studiów architektonicznych zarówno na Università di Roma „La Sapienza” (Włochy), jak i Aalborg Universitet (Dania) zdecydował się przenieść do Warszawy. Jego zadaniem w Studiu jest współpraca z klientami sieciowymi i korporacyjnymi. Biegle włada językiem włoskim, angielskim i uczy się języka polskiego.

Danilo interesuje się podróżowaniem, fotografią i dobrym jedzeniem.

danilo.stolfi@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Anastasiia Stetsiura

Asystent Architekta

Aktualnie studiuje na Wydziale Architektury i Urbanistyki Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Profesjonalnie wspiera działania Studia swoją wiedzą z zakresu technik komputerowych oraz znajomości języków (angielski i rosyjski). Odpowiedzialna jest za formę projektów architektoniczno – budowalnych oraz za kontakt z inwestorami sieciowymi i korporacyjnymi. W Studiu zdobywa doświadczenie zajmując się projektowaniem architektury oraz wnętrz. Mając kontakty z uczelnią potrafi zaproponować niekonwencjonalne pomysły do opracowywanych w pracowni projektów.
Jest miłośniczką czekolady. Interesuje się ponadto malarstwem i rysunkiem odręcznym.

anastasiia.stetsiura@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Weronika Kopala

Architekt

Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej i University of Strathclyde w Glasgow. Wiedzę i doświadczenie zdobywała również podczas wymian studenckich w Chinach i Hiszpanii. Wyjazdy przede wszystkim rozwinęły jej kreatywność i poszerzyły spojrzenie na architekturę, a także nauczyły ją współpracy z różnymi grupami ludzi.

Poprzez pracę w Studio zdobywa kolejne doświadczenia zawodowe. Biegle posługuje się językiem angielskim ii dobrze sobie radzi z językiem hiszpańskim.

Zafascynowana podróżami i poznawaniem innych kultur, w szczególności, wielbicielka kultury hiszpańskiej.

weronika.kopala@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Alicja Pytka

Architekt

Absolwentka wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej. Studiowała również na wydziale Architektury w Porto (FAUP), śledząc zagraniczne trendy architektoniczne. Doświadczenie zdobywała w Trójmiejskich pracowniach projektowych.

Najbardziej ceni sobie proces tworzenia koncepcji projektów architektonicznych oraz wnętrzarskich, docenia prostotę i oryginalność, przy czym jest otwarta na potrzeby klienta. Rozwija te umiejętności współpracując w zespole Studia.

Lubi spędzać czas w górach z aparatem.

alicja.pytka@formastudio.com.pl Wyślij wiadomość

Katarzyna Pikuła

Architekt z międzynarodowym wyksztalceniem – studiowała w Polsce, Chinach, Hiszpanii i Szkocji. Dyplom magistra obroniła na University of Strathclyde w Glasgow. Płynnie mówi po angielsku, uczy się hiszpańskiego i portugalskiego. Pracowała w polskich i hiszpańskich firmach przy dużych inwestycjach budowlanych, w tym budownictwa mieszkaniowego, biurowego i hotelarskiego. W studio zajmuje się projektami z branży usługowej. Prywatnie miłośniczka roślin, zafascynowana podróżami.