Tomasz Błuszkowski

21 Lutego 2017

Tomasz Błuszkowski

Architekt IARP, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (od 1996 roku), członek Izby Architektów RP (od 2002 roku). Autor wielu zrealizowanych projektów architektonicznych opracowanych dla inwestora publicznego, korporacyjnego i sieciowego, prywatnego i indywidualnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał już od 1994 roku, pełniąc funkcję asystenta stażysty na macierzystym Wydziale w Zakładzie Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem. Uczestniczył w przygotowywaniu studenckiego pisma „Arcytektura” i działał w grupie studenckiej o tej samej nazwie. Następnie szkolił się i pracował w biurach architektonicznych Marsylii, Warszawy oraz Barcelony – Ricardo Bofill T.A.

Pomysłodawca i założyciel formastudio.eu w 2005 roku. Reprezentuje pracownię podczas spotkań z inwestorami. Nie jest mu obce kreowanie różnorodnych form architektonicznych. Projektuje, koordynuje procedury formalnoprawne oraz przygotowanie inwestycji. Nadzoruje realizację. Podczas procesu projektowego organizuje pracę Zespołu Studia. Cechują go twórczość, dbałość o detal, umiejętna analiza przestrzeni i formy, a także oczekiwań klientów oraz rzetelne relacje z inwestorem. Znajomość języków angielskiego i francuskiego dodatkowo pomaga w bezpośrednich relacjach z klientem.

Zasiada jako juror konkursów branżowych – obecnie konkursu Barlinek – „Kreacje z natury” oraz Żywiec Zdrój – „Inicjatywy Po Stronie Natury”.

W czasie wolnym uwielbia podróże i piesze wycieczki w górach. Zimą, gdy tylko spadnie śnieg – zawsze na nartach. Chętnie – w miarę możliwości – nurkuje i jeździ w terenie. W wolnych chwilach – modelarstwo.